Община Сливен

В Нова Загора се проведе Национален шампионат по планинско бягане с участието на 22 клуба

.........................................................
21.04.2019 / 11:03

На 20 април, за поредна година, в местността над яз. Жребчево, се състоя Национален шампионат по планинско бягане, организиран от Клуб по лека атлетика „Загорец”, със съдействието и подкрепата на Община Нова Загора и Българската федерация по лека атлетика. В надпреварата се включиха 22 клуба от цяла България, които премериха своите сили в четири възрастови групи: момичета и момчета под 16 години и юноши и девойки под 18 години.

За радост на домакините, при момчетата под 16 г., новозагорецът Венцеслав Трайков от КЛА „Загорец” зае престижното второ място, като пробяга дистанцията от 3,6 км за 16:05 мин. Съотборникът му Михаил Георгиу зае престижното четвърто място, а при момичетата под 16 години, представителката на СК „Стогос-2006”, Нова Загора Веселина Пейчева, завърши на четиринадесето място. Заелите първите три места, във всяка възрастова група, получиха своите медали от заместник-кметът Ивайло Енев, който им пожела още по-добри резултати и нови спортни успехи.

След Националния шампионат по планинско бягане се състоя Турнир „Загорец” за мъже и жени и юноши и девойки до 20 години. Всички състезатели, преминали успешно трасето получиха награди, връчени им от Димитър Кисьов – председател на комисията по планинско бягане към федерацията по лека атлетика.