Община Сливен

Първо място и златен медал за младата сливенска каратистка Преслава Добрева

------------------------------------
08.04.2019 / 18:23

На 5 и 6 април залата на НСА в София се оказа малка да побере над 500 каратеки от 33 клуба от цяла България, дошли да премерят сили в Държавното първенство по олимпийско карате, организирано от Българска национална федерация карате.

Представителката на сливенския клон на СК "Никон" - Преслава Добрева спечели 1-во място и златен медал, както и титлата републикански шампион в дисциплината кумите. Това съобщават от клуба. За отличното представяне на Преслава основна заслуга имат сенсей Николай Колев и сенсей Димитър Червенпеев, които не само подготвиха, но и неотлъчно подкрепиха Преслава в това тежко и важно състезание. СК „Никон" безапелационно спечелиха и първото място сред клубовете в България в отборната надпревара.

Изпълвайки „програма максимум", Преслава Добрева в рамките на 2 седмици спечели още златен медал от пролетния кръг на международния турнир „Математика без граници", както и първо място с максимален резултат за България в математическото състезание „Европейско кенгуру".