Община Сливен

Сливналийката Радослава Мавродиева е в топ 6 на Европа

-------
09.08.2018 / 10:36

Шампионката на България Радослава Мавродиева се класира на шесто място на финала в тласкането на гюле за жени на европейското първенство по лека атлетика в Берлин (Германия).

Мавродиева постигна 18.03 в най-добрия си първи опит. Тя записа още 17.86 метра, а в останалите си четири излизания в сектора направи фаулове. Българката беше пета на континенталния шампионат в Амстердам 2016 и е европейската вицешампионка на гюле в зала от Белград 2017.

Състезателката от Сливен с треньор Валентина Желязкова записа най-предното класиране от родните атлети в германската столица до момента, но пропусна шанса да спечели отличие.

Това беше четвърти европейски финал за нея на открито. Тя има две шести места, едно пето и едно дванадесето.