Община Сливен

Баба даде 5000 евро на ало-апаши по схема за измама

...............
08.12.2017 / 13:27

81-годишна жена от Нова Загора даде на телефонни измамници 5000 евро, информират от полицията в Сливен. На 7 декември, тя е получила обаждане от мъж, който е помислила за свой близък. След като е заблудил жената, той е поискал от нея услуга.

Тя е трябвало да се обади на конкретен телефонен номер и да провери дали в магазин за бяла техника са пристигнали поръчаните от него радиатори за отопление.

Жената се е обадила на посочения мобилен номер и се е уговорила с лице, представило се за продавач в магазина да плати сумата от 5000 евро за поръчаните от нейния познат радиатори за отопление.

Жената е получила указания да предаде парите на човек, който ще изпратят до дома й. Така въвлечена в измамната схема жената предала сумата от 5000 евро.

 
 

Copyright © 2008-2023 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Sliven Net | Програмиране и SEO от Христо Друмев