Община Сливен

Голът на Златан Ибрахимович - гол на вечността!

Златан
16.11.2012 / 08:58

Това трябваше да е мачът на Стивън Джерард. Вечният капитан на “Ливърпул” играеше двубой №100 за Англия. След края му Джерард възкликна: “Никога не съм виждал такова нещо! Поклон!”

Какво толкова се случи? В последната минута на контролата Швеция - Англия (4:2) топката полетя към полето на гостите. Вратарят Джо Харт излезе пред пеналта и я изби високо нагоре с глава. Някъде около 30 метра пред голлинията си. Също там едно яко момче с опашка се обърна с гръб към английската врата, скочи и със задна ножица заби може би най-красивия гол в историята на футбола за победата с 4:2. Името му е Златан Ибрахимович.

“След нашия мач с Украйна гледах двубоя и... нямам думи - призна Любослав Пенев, националният селекционер на България. - Ибрахимович е просто перфектен. Това е един от най-красивите голове, които съм виждал.”

Никога в историята футболист не бе вкарвал четири пъти в един мач срещу Англия. А новият национален селекционер на “трите лъва” Рой Ходжсън нямаше загуба (поражението от Италия след дузпи в четвъртфинал на Евро 2012 не се брои като загуба - б.а.).

Да беше само задната ножица на Ибра! Етническият босненец вкара от общо 100 метра! И докато първото му попадение не бе нещо особено, следващите бяха с марка “Екстра класа”. Първо поемане на гърди и удар от воле. После пряк свободен удар от 30 метра. И накрая задната ножица!

“Когато гледаш Ибра, вярваш, че няма невъзможни неща”, ахна шведският селекционер Ерик Хамрен.

“Хубав гол беше, имам няколко красиви в кариерата си. Повече се гордея с първия си в мача”, скромно каза Златан.

Хубав ли? Новинарски емисии по световните канали, онлайн издания на вестници не спират да повтарят, повтарят, повтарят...

“Има голове, които не се забряват - пише германският в. “Билд”. - Такъв беше на Марко ван Бастен срещу Русия на финала на Евро'88. Има и други. Но само един е на Златан Ибрахимович. Невероятен, уникален, гигантски!” “Гол ли е това? Такова изящество не е виждано досега”, прехласва се испанският в. “Мундо”.

“Удар от стратосферата - най-красивият гол в историята”, добавя “Ел Периодико”. “Няма думи, с които да се опише това изпълнение”, възкликва в. “Марка”.

Италианският “Тутоспорт” казва простичко: “Ибракадабра!” А френският “Екип” обобщава: “Златан е от четвъртото измерение.”

Ибрахимович е футболно чудовище. За него са дадени най-много пари във футбола - 140 млн. евро. От “Аякс”, “Интер”, “Милан”, “Ювентус”, “Барса” и последно “Пари Сен Жермен”... Единственият играч, станал 9 пъти поред шампион в първенството, където играе. Единственият, вкарал голове с шест различни отбора в Шампионската лига. Единственият, поразявал и петте световни шампиона от Европа - Италия, Германия, Англия, Франция, Испания... Просто Златан!

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев