Община Сливен

„Сливен” окончателно се издъни: вече е в „Б” група

Футбол
29.05.2011 / 10:51

Миньор прегази Сливен с 3-0 във визитата си от 30-ия кръг на „А“ група и завърши на девето място надпреварата. Томислав Павлов блесна с две попадения за чуковете край сините камъни, а Аджов се разписа веднъж. Сливен игра безобразно в отбрана и с изявите си на терена за пореден път затвърди впечатлението, че не заслужава да играе при най-добрите. Миньор пък отново показа, че прогресира през пролетта и с успеха си загатна за способността си да играе по-важна роля през следващия сезон.

Сливен започна двубоя по-активно, Марчев нанесе два опасни удара, но те минаха покрай целта. Миньор пък се възползва още от първия си шанс, в осмата минута Томислав Павлов бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и с хубав удар простреля Караманов – 0-1!

До края на полувремето оранжевите доминираха, те предизвикаха няколко мелета пред вратата на Миньор, ала така и не създадоха нито едно чисто голово положение. Брахими пък можеше да удвои аванса на чуковете, но ударът му бе спасен от вратаря Караманов.

Домакините излязоха с голямо желание през втората част, но устремът им секна в 55-ата минута, когато Караманов лошо изби една топка, тя попадна у Аджов, който от двадесетина метра покачи на 0-2. Точка на спора бе сложена в 66-ата минута, когато след поредната грешка в отбраната на домакините, Павлов бе изведен на чиста позиция и покачи на 0-3!

Сливен просто нямаше сили да отвърне на ударите, а опитите му да стигне поне до гол на честа също нямаха успех.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев