Община Сливен

Локо Сф засили „Сливен” в "Б" група

Футбол
19.05.2011 / 08:57

Локомотив София победи с лекота Сливен с 2-0 като гост, в пореден мач от 28-ия кръг в "А" група. Железничарите нямаха никакви грижи в града на стоте войводи и след попадения на Марчо Дафчев и Владислав Романов съумяха да вземат своето. Червено-черните можеха да победят и с далеч по-голям резултат, но Дафчев на два пъти уцели гредите зад Евгени Караманов. Момчетата на Димчо Ненов пък не играха нищо и напълно разочароваха феновете с изявите си. Така Локото е все по-близо до спечелване на виза за Лига Европа. Железничарите се намират на четвърта позиция във временното класиране с актив от 49 точки и ако ЦСКА спечели Купата на България, то тима от "Надежда" ще представлява страната ни на европейска сцена. Сливен пък остава на дъното с 19 точки и нулеви шансове за спасение. От следващият сезон войводите ще се състезават в Източната ни "Б" група.

Срещата на стадион "Хаджи Димитър" започна с по-активна игра на столичани. Момчетата на Диян Петков почти изцяло владееха топката и постоянно опитваха акции по крилата, но опасни положения пред вратаря Евгени Караманов нямаше. Домакините от своя страна опитваха да отговарят с бързи контраатаки, но те бяха твърде малко и не застрашаваха противника. В 20-та минута Искрен Писаров подаде към Преслав Йорданов, той стреля силно, но кълбото мина встрани от вратата. Малко по-късно Марчо Дафчев тресна напречната греда, преди да дойде 32-та минута, когато Локомотив все пак отбеляза гол. Искрен Писаров отново направи добър рейд, този път той комбинира с Марчо Дафчев, който с бомбен шут от десетина метра препарира Караманов - 1-0 за железничарите. След това сливенлии се изнесоха в по-предни позиции и в самия край на частта имаха добър шанс да изравнят. Идризов отправи хубав удар от средна дистанция, но топката мина на милиметри над вратата на Валентин Галев.

След почивката приимуществото на червено-черните продължи, докато домакините от Слинев тотално рухнаха. В 53-та минута Владислав Романов и Марчо Дафчев сътвориха отлично двойно подаване, първият излезе на огнева позиция и с премерен шут матира Евгени Караманов - 2-0. Оттук нататък темпото на игра спадна, а момчетата на Диян Петков започнаха да пестят сили за следващия си мач през уикенда. В 71-та минута Марчо Дафчев стреля отлично от пряк свободен удар, топката обаче се удари в лявата греда на Сливен, след което излезе в аут. До края на мача играта бе съсредоточена предимно в средата на терена, без кой знае какви интересни ситуации пред двете врати.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев