Община Сливен

Монтана даде само точка на "Сливен"

Футбол
15.05.2011 / 10:50

Сливен и Монтана не успяха да се победят и завършиха наравно 2-2 в мач от 27-ия кръг на „А” група. В герой за войводите се превърна Димо Бакалов, който на два пъти извеждаше своите напред в резултата, не без помощта на грубите грешки, които Домакинов направи в отбрана. Войводите обаче също действаха разконцентрирано в защита и позволиха на съперника на два пъти да изравни – най-напред чрез Едуардо, а след това точен бе и Христов.

Равенството на теория запазва живи шансовете на Сливен да се спаси от изпадане. Де факто обаче това е прекалено трудно да се осъществи въпреки загубата на другия застрашен от изпадане – Академик София и кризата, в която е изпаднал отборът на Видима Раковски. За сметка на това Пирин взе своето в Благоевград и изглежда по-спокоен за съдбата си. Пред Сливен предстоят мачове с Локомотив София, Миньор Перник и Калиакра, в които задължително трябва да побеждават, ако искат и през есента да се подвизават в „А” група. Колкото до Монтана равенството по никакъв начин не можеше да притеснява момчетата на Джамбазки, които са си гарантирали оставането в елита.

Сливен и Монтана изиграха силно първо полувреме, в което зрителите видяха цели три гола. Гостите от Сливен излязоха много по-нахъсани в мача от противника си, тъй като те отчаяно се нуждаеха от точки, за да останат в елита. Момчетата на Димчо Ненов се надяваха да заличат безличното си представяне през целия пролетен сезон с няколко победи на отбори от „тяхната черга”, които ще ги оставят в „А” група. Монтана пък не се бореше за нищо – реално мометата на Джамбазки не бяха застрашени от изпадане, но въпреки това те играха с огромно желание и на два пъти успяваха да се върнат в мача, след като гостите повеждаха. Сливналии успяха да наложат натиск, но определено от действията на играчите личеше, че им липсва опит и концентрация. Двата гола, които Бакалков вкара, дойдоха след безумните грешки на Домакинов в отбрана. В 19-та Бакалов успя да се измъкне от опеката на Домакинов, догони хубав пас и засече кълбото в мрежата на Иванов. В 29-та минута Луис Едуардо замени Фданин. Само пет минути след влизането си в игра Едуардо възстанови равенството в мача - Димитър Илиев подаде към Мичев, който центрира в наказателното поле на Сливен и Едуардо от воле вкара за 1-1. по-малко от три минути преди края на първата част отново Бакалов изведе своите напред и отново след груба грешка на Домакинов. Бранителят на практика подари топката на противника си, а за Бакалов не бе трудно да вкара за 2-1 от 20-ина метра.

През второто полувреме Атанас Джамбазки лично замени грешника Домакинов, който допусна на два пъти Бакалов да тормози Иванов. Още в 62-та домакините отново успяха да изравнят резултата, след като Чепилов центрира в наказателното поле на Сливен, където Христов засече топката с глава и я прати във вратата на Караманов.

До края на мача двата тима си поделиха по едно положение – най напред Монтана можеше да поведе, но Едуардо стреля в аут, а в 86-та минута влезлият като резерва за Сливен Димитров опита да тормози Иванов но неуспешно. Личеше обаче, че и войводите, и монтанци предпочитат да се бранят, вместо да наложат по-осезаем натиск.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев