Община Сливен

„Сливен” направи равен със „Славия” – 1:1

Футбол
09.05.2011 / 08:59

„Сливен” и „Славия” завършиха наравно 1-1 в мач от 26-ия кръг на „А“ група, игран пред около 400 фена, дошли на стадион „Хаджи Димитър“. Войводите бяха по-добри на терена и можеха сериозно да съжаляват, че не са стигнали до пълен успех. Идризов успя да изведе своите напред в 75-та минута, като само три минути по-късно Божов от пряк свободен удар изравни. Макар и тръгнали си с точка от Сливен, играчите на Кокала показаха трагична игра срещу последния в „А“ група – без каквото и да е желание, без умения и за пореден път доказаха, че са в много лоша форма. На Славия предстои изключително важен мач от Купата на България с ЦСКА, като Венци Стефанов при всички случаи ще иска победа, която ще гарантира квота за Лига Европа. С тази игра обаче белите няма как да отстранят армейците, които в последния мач показват страхотна форма. Войводите пък въпреки хикса продължават да са на последното място и на практика са сигурни изпадащи.

Преди мача Сливен беше на критичното 16-то място с едва 17 точки. Децата на Лечков изглеждаха сигурни изпадащи, след като записа серия от четири поредни загуби. Славия пък заемаше деветото място с 31 точки, колкото имаха и Миньор Перник. Момчетата на Емил Велев нямаха реален шанс да се преборят за третото място, даващо квоти за Лига Европа. На белите обаче им предстоеше финал за Купата на България с ЦСКА, като спечелването на трофея щеше да осмисли целия сезон за белите. Задача, която обаче с оглед показаната игра в последните мачове изглеждаше невъзможна. Момчетата на Кокала успяха да загубят от Видима и Черноморец, които са в сериозна криза, като единствено драматичната победа над Пирин за Купата на България, поизми срама от лицата им.

И днес Славия не можеше да се гордее с показаното през първото полувреме. Макар че срещаше последния в „А“ група, единственото сериозно положение за гостите от София дойде в 6-та минута, когато Димитров се подигра с цялата защита на войводите и от 7-8 метра нацели гредата на вратата, пазена от Караманов. През останалото време обаче инициативата бе в играчите на Сливен, които макар и несработени и неточни в завършващ план показаха старание. Бакалов се превърна в длъжник за своите, след като на два пъти направи сериозни пропуски, които можеха да костват победата на сливналии. В 20-та играчът би, но Петров улови, а в 39-та отново Бакалов бе изведен очи в очи със стража, но се засуети, вратарят се хвърли в краката му и спаси. Спас Георгиев и Веселинов също бяха близо до откриването на резултата, но в крайна сметка гол през първото полувреме не падна.

През второто полувреме отново инициативата беше у играчите на Сливен. Отличните изяви на Петров спасиха белите от разгром, след като последователно Бакалов, Илич и Веселинов имаха възможността да се разпишат, но стражът на Славия показа класа. Малко след подновяването на играта Велев и Ненов извършиха по една смяна. За белите в игра се появи Жуниор, който замени безличния Цачев, а при войводите Каранейчев замени Илич. Още с влизането си Каранейчев можеше да открие, но Петров отново не сбърка и изби удара му в корнер. Жуниор също получи възможност да се изяви, но в 65-та минута Караманов акробатично отрази удара му.

След куп пропуски едва в 75-та минута падна първият гол в мача – Идризов, който замени Стефанов, успя да се разпише само след две минути на терена. Бакалов, стреля, Петров боксира несигурно, топката достигна до Идризов, който се разписа за 1-0. Радостта на войводите обаче трая едва три минути, след като Божов от пряк свободен удар направи безпомощен Караманов и възстанови равенството.

До края на мача двата отбора не успяха да създадат сериозни положения, като предпочитаха да бранят този хикс, вместо да загубят мача.

Така Сливен спечели точката, която обаче не е достатъчна, за да се спасят от изпадане в "Б" група.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев