Община Сливен

И „Литекс” размаза Сливен с 4-0

Литекс - Сливен
05.05.2011 / 08:49

“Литекс” изплаши сериозно “Левски” преди дербито между сини и оранжеви в края на седмицата. Ловчанлии за пореден път демонстрирраха, че се намират в страхотна форма преди сблъсъка със сините и се позабавляваха с отборчето на Йордан Лечков – “Сливен”, разгромявайки войводите с категоричното 4-0.

Попаденията за успеха на шампионите реализираха френският защитник Александър Барт, младежките национали Георги Миланов и Момчил Цветанов през първото полувреме, и босненецът Деян Джерманович през втората част.

Литекс беше абсолютен господар срещу сливналии, за които така и не е ясно какво търсят в "А" група. Така, отборът на Гриша Ганчев продължи успешно похода си към втората поред титла на страната, запазвайки преднината си от 8 точки пред втория “Левски”.

Иначе, в днешната среща тимът на Любослав Пенев взе инициативата още от първата минута и нито за миг не демонстрира колебание в представянето си.

Двубоят започна по прекрасен начин за оранжевите. Още в 8-ата минута те съумяха да поведат. Тогава Христо Янев центрира от фаул в наказателното поле на войводите, където над всички се извиси включилият се в предни позиции защитник Александър Барт, който с глава прониза Караманов за 1-0.

Войводите отговориха със страхотен шут на Марко Илич от далечна дистанция, който беше спасен с мъка от Виничиус. Стражът на Литекс буквално с върха на пръстите си успя да спаси вратата си от сигурен гол и да избие в ъглов удар. Това беше и единственото по-сериозно положение за Сливен за цялото първо полувреме.

В 29-ата минута Христо Янев пробва да изненада Караманов със своя специалитет с директен изстрел от фаул, но стражът на войводите внимаваше и изби.

Малко по-късно младежкият национал на ловчанлии - Георги Миланов удвои преднината на шампионите, разписвайки се от малък ъгъл за 2-0. Халфът завърши изключителна и постепенна атака на шампионите.

В края на първото полувреме, в 38-ата минута, след многоходова акция на домакините, Янев подаде към Дока, който шутира, но ударът му рикошира в защитник на Сливен. Топката достигна до Момчил Цветанов, който от няколко метра не сгреши и направи резултата класически 3-0.

След почивката нещата на градския стадион в Ловеч не се промениха и домакините продължиха да бъдат по-добрият отбор на игрището.

Наставникът на Литекс Любослав Пенев дори си позволи лукса да извади звездите на тима Светослав Тодоров, Дока и Пламен Николов, за да ги запази за дербито с Левски в неделя на Герена.

В 48-ата минута Занев центрира от ляво в наказателното поле, където Георги Миланов отправи удар с глава, но топката профуча покрай страничната греда и излезе в аут. Веднага след това пък, този път от дясно, бразилецът Дока центрира перфектно и сложи топката на главата на връхлитащият Момчил Цветанов, който обаче от няколко метра пропусна отлична възможност да се разпише за втори път в мача.

В 69-ата минута, влезлият току що като резерва Деян Джерманович (на снимката) реализира хладнокръвно с глава за 4-0, засичайки хубаво центриране от ляво на национала Петър Занев.

До последния съдийски сигнал домакините се смилиха над гостите и намалиха оборотите.

Така, Литекс размаза Сливен с 4-0 и си направи добра тренировка преди супресблъсъка с Левски в неделя.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев