Община Сливен

"Левски" унизи "Сливен" с 5:0

02.05.2011 / 08:38

Футболистите на "Левски" спечелиха убедително с 5:0 домакинството си на "Сливен" от 24-ия кръг на А група. Голмайсторът на отбора Гара Дембеле отбеляза три попадения, а по едно добавиха Жанвион Матондо и Даниел Младенов.

Сините имаха възможност да вземат и още по-категорична победа срещу вече последния в класирането. Дембеле и съотборниците му обаче направиха пропуски пред вратата на Евгени Караманов.

Още до третата минута съставът на "Сливен" на два пъти се доближи до Пламен Илиев, но не успя да поведе. "Левски" стигна до гол в деветата минута. Исмаил Иса подаде на Дембеле, който стреля и след като се удати в тялото на Караманов, топката влезе във вратата на гостите.

До 29-ата минута сините увеличиха преднината си на 3:0. В 25-ата Дембеле центрира и Матондо вкара с глава, след което отпразнува с интересен танц гола си. Малко след това Матондо върна жеста и асистира на дембеле за второто му попадение. До края на първата част головите положения липсваха.

Защитникът Веселин Минев беше близо до това да вкара красив гол. При опита му да прехвърли технично Караманов в 53-ата минута отпката се отби в гредата. Последваха куп пропуски на сините в продължение на 20 минути. В 75-ата Младенов стреля силно и точно отляво за 4:0.

Дембеле стигна до хеттрика си в 87-ата минута. Тогава той получи подаване от Иса и преодоля няколко защитници на "Сливен", а след това и Караманов, за да вкара за 5:0.

Сините се върнаха на осем точки зад водача "Литекс" шест кръга преди края. В междинния кръг "Левски" гостува на "Пирин", а след това приема шампионите на "Георги Аспарухов". След победата на "Видима Раковски" с 2:1 над "Славия" "Сливен" остана на последното място със 17 точки, като е на три от зоната на спасението.

В следващия кръг не ни очаква нищо хубаво: войводите срещат „Литекс” в Ловеч.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев