Община Сливен

„Сливен” падна от „Черно море”, май няма спасение

Футбол
26.04.2011 / 08:47

В среща от 23-ия кръг на А група Черно море взе измъчена победа над пълния аутсайдер в групата Сливен с 3-1 като гост.

За моряците точни бяха Георги Илиев на два пъти и автогол на Стоян Георгиев, а Васелин Марчев се разписа за тима на Йордан Лечков.

Със спечелените три точки, варненци продължават да преследват жадуваното 4-то място, което при определени обстоятелства ще осигури квота за Лига Европа. В момента зелените са 5-ти, само на 2 точки от Локомотив София, който е окупирал въпросното място с 41 пункта.

Воеводите пък са на обратния полюс и с единия крак вече са в Б група, след като са 15-ти със 17 точки.

Двата тима започнаха изключително активно срещата и интересните ситуации се редуваха една след друга пред двете врати.

Още в 5-ата минута домакините бяха близо до отбелязване на гол, след като Димо Бакалов стреля с глава, но стражът на зелените Петър Денчев успя да парира топката.

Само три минути по-късно отново вратарят на моряците трябваше да се намесва след нов удар на Бакалов, този път от фаул.

В 18-ата минута и Черно море застраши вратата на домакините след силен шут на Дончо Атанасов, който обаче бе блокиран от бранител на воеводите.

В 21-ата минута домакинският натиск все пак даде резултат. Марко Илич открадна една топка от Атанасов и намери Веселин Марчев, който препарира стража на моряците.

Само няколко секунди по-късно резултатът вече бе 1-1, след като Стоян Георгиев си заби нелеп автогол.

Последваха силни минути за варненци, в които те създадоха няколко интересни ситуации, но без резултат. Първо шут на капитана Георги Илиев бе избит от Караманов в ъглов удар, а в 32-ата минута изстрел на Дончо Атанасов профуча покрай мрежата на Сливен.

Заключителните минути на първата част отново бяха за домакините, които също имаха възможност да отбележат, но отбраната на моряците успя да предотврати нов гол в тяхната врата.

Второто полувреме започна по-нервно и главният арбитър Ахмед Ахмед набързо вдигна 5 жълти картона.

Даниел Георгиев, Дончо Атанасов и Георги Илиев видяха жълтия цвят за моряците, а от домакините стражът Караманов и Илич също бяха предупредени официално.

В 68-ата минута варненци успяха да осъществят пълен обрат в срещата, въпреки че от показаното на терена не заслужаваха това.

Караманов успя да избие удар на гостите, но Георги Илиев от близо довкара топката с глава.

В заключителните минути възпитаниците на Димо Ненов тръгнаха напред в опит да спечелят поне точката, но до такава не успяха да стигнат.

Вместо да отбележат гол обаче, воеводите инкасираха такъв в самия край на срещата.

Резервата Ратников проби отдясно и намери Георги Илиев, който заби второто си попадение в мача и трето за моряците, с което оформи и крайния резултат.

В следващия кръг Черно море приема лидера Литекс, а Сливен гостува на Левски.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев