Община Сливен

“Сливен” изправи ръст – 6:1 срещу „Видима”

Футбол
19.09.2010 / 10:58

“Сливен” стовари водопад от голове върху клетия гост “Видима Раковски” - 6:1. Отборът на Драголюб Симонович-Дуци сътвори шоу, което едва ли има аналогия в историята на “А” група - заби 5 гола само в началните 35 минути, когато резултатът стана 5:1.

Голеадорът на “войводите” Деян Христов блесна с хеттрик и вече е четвърти при стрелците в елита с 5 попадения. Нападателят е отбелязал повече от половината голове за “Сливен” в седемте мача досега в шампионата - общо 9 за тима.

За победителите до почивката вкараха още опитният халф Владислав Ямуков и дори защитник - нашумелият Филип Филипов.

През второто полувреме отлично се включи 18-годишният юношески национал Валентин Веселинов, а бразилецът Давид Лазари оформи шестицата и етикета “карнавал” за мача.

Голът на честта за севлиевския тим вкара Ангел Русев, който изравни за 1:1, преди да се стоварят “сините камъни” върху гостите на стадион “Хаджи Димитър”.

“Академик” докопа втора точка

“Академик” спечели втората си точка в “А” група с 2:2 като гост на “Монтана”, но се смъкна от предпоследно на последно място в класирането. Възраждането на “Миньор” с 2:0 над “Берое” остави новака от София на дъното.

“Академик” на два пъти повежда в Монтана от статични положения, но не успя да удържи преднината. Иван Иванов откри от пряк свободен удар, а по-късно Иван Редовски от дузпа покачи на 2:1. Бразилецът Луис Едуардо обаче изравни на два пъти като втория от дузпа, за която Петър Кюмюрджиев от “Академик” получи втори жълт картон в 74-тата мин.

Софийският тим спечели първата си точка още в първия кръг, когато хвърли сензацията с 0:0 срещу “Черноморец” в Бургас.

“Калиакра” се мъчи с 10 от “Пирин”

“Пирин” продължи да трупа точки с новия си треньор Костадин Ангелов и направи 0:0 като гост на “Калиакра”, след като в предния кръг пречупи “Локо” (Сф) с 2:1. Домакините от Каварна не успяха да победят “орлетата”, въпреки че играха 63 минути с човек повече. Още в началото на мача реферът Станислав Ставров вдигна червен картон за грубо нарушение на капитана на гостите Георги Георгиев.

“Калиакра” имаше претенции за гол в 54-тата минута, когато след удар на Четин Седула топката се отби в горната греда и тупна на голлинията. Реферът прецени, че попадение няма.

Домакините от “Каварна” са с най-слабото нападение в “А” група досега заедно с “Академик” - двата новака са вкарали само по 3 гола за 7 мача.

“Миньор” се върна в Перник и спечели

“Миньор” дочака първа победа в “А” група. След 6 загуби поред отборът от Перник се върна на своя Стадион на мира и там нокаутира с два гола за 3 минути хита “Берое” - 2:0.

В началото на второто полувреме Костадин Хазуров и Петър Петров довкараха отбити от вратаря Карамфил Илчев топки и подпечатаха първите точки за “Миньор” този сезон.

Домакините натискаха здраво пред 3500 фенове, а “Берое” хукна по-напористо в атака едва след двата гола.

За кадем преди мача перничани клаха агнета, мазаха с кръв гредите и хапнаха дружно печената мръвка. “Кризата ще бъде преодоляна бързо!”, заяви оптимистично треньорът Стойчо Стоев. Той за първи път води “Миньор” от скамейката, въпреки че пое поста преди мача с “Левски” (0:4).

“Берое” изпусна шанс при победа да оглави временно “А” група.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев