Община Сливен

Читателите питат: с право ли Йордан Лечков обжалва?

Съдебна палата - Сливен
14.06.2010 / 10:08

Много читатели на „Седмица” изразяват недоумение: има ли право Йордан Лечков да обжалва мярката си относно отстраняването му от длъжност?

Мотивът им е: нали Апелативен съд-Бургас потвърди решението на Окръжен съд – Сливен с категоричното „без право на обжалване”?

Става дума за разпоредбите на чл.69, ал.5 от НПК, според който ако вече са се променили условията относно отстраняването на дадено длъжностно лице, то може да обжалва мярката – обясниха юристи.

Това може да стане по искане на защитата чрез съда, или на самия наблюдаващ прокурор. Очакванията относно казуса ‘Лечков” са прокуратурата да настоява мярката за отстраняването му да остане в сила до приключване на разследването. Възможно е пред съда да бъдат представени и доказателства за неспазване на постановеното съдебно решение, каквито има в изобилие – смятат източници от съда. Конкретен пример: брифинга на Лечков в общината днес.

Окръжният съд ще гледа казуса в сряда.

 
 

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев