Община Сливен

Два дни пред Мондиала: контроли и горещи страсти

Мондеал
09.06.2010 / 09:30

Европейският шампион Испания записа внушителна победа с 6:0 над Полша в последната си контрола преди световните финали в ЮАР.

"Иберийците" показаха върха на своите възможности пред родна публика в Мурсия и бяха безпощадни срещу гостуващата "Дружина полска".

Наставникът на испанците Висенте дел Боске даде възможност на всички звезди в състава на Ла Фурия да поиграят в последния контролен мач, като в игра се появи и нападателят Фернандо Торес, който лекуваше операция на дясното коляно.

Заради травмата футболистът на Ливърпул не игра в края на сезона във Висшата лига и участието му в първия мач на Испания на Мондиала бе поставено под въпрос. В днешната контрола нападателят показа, че е напълно възстановен и дори успя да се разпише за своя тим.

Домакините откриха резултата още в 12-та минута, а автор на попадението бе Давид Вия. Само три минути по-късно резултатът бе удвоен от Давид Силва, а до края на първото полувреме не паднаха повече попадения.

През втората част "иберийците" отново се активизираха и в 52-та минута Шаби Алонсо направи резултата класически. Седем минути по-късно Сеск Фабрегас увеличи преднината на 4 гола, а в 76-та и 81-та минути Фернандо Торес и Педро Родригес направиха победата разгромна, побеждавайки полския си съперник с категоричното 6:0.

Първият двубой на Ла Фурия в ЮАР ще бъде на 16 юни срещу тима на Швейцария, а останалите тимове в група "Н" са тези на Хондурас и Чили.

Класика за Португалия в последната контрола

Португалия победи като домакин тима на Мозамбик в последна контрола преди началото на Мондиал 2010.

Наставникът на европейците остави на скамейката по-голяма част от звездите в отбора и Роналдо, Пепе и Велозо се появиха на терена чак през второто полувреме.

Въпреки превъзходството на Португалия, през първите 45 минути до гол така и не се стигна.

И Нани изгоря за Мондиала

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Луиш Нани няма да може да играе за Португалия на започващото Световното първенство по футбол заради травмата на лявото рамо, съобщиха от португалската федерация.

"След като бяха проведени тестове, стана ясно, че Нани няма да може да участва на Световното първенство", гласи изявлението на португалската федерация от днес.

Рууни псува съдия, подарява му фланелка за прошка

Арбитърът, ръководил вчерашната контрола между Англия и южноафриканския тим Платинум Старс (3:0), се оплака от поведението на звездата на "трите лъва" Уейн Рууни. Джеф Селогилве твърди, че Рууни го е псувал по време на двубоя.

"Бях много разочарован от Рууни, тъй като той е любимия ми играч. Той ме обиди", заяви пред "Дейли Мейл" Селогилве, обяснявайки защо е показал жълт картон на нападателя.

"Когато го гледате по телевизията, той е добър футболист, но на терена Рууни не престава да обижда съдиите. Той трябва да се научи да се контролира. Ако използва този език на Световното първенство, Рууни може да бъде изгонен", предупреди арбитърът преди да уточни, че нападателят му се е извинил след.мача.

Освен извинение, нападателят на "трите лъва" му е поднесъл и фланелката, с която е играл в двубоя.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев