Община Сливен

Състезателките на КСТ "Яница - Т.А." - с първо място на турнир по спортни танци. Футболен турнир в с. Каменово

------------------------------------
10.04.2017 / 11:05

С първо място от открития турнир по спортни танци в гр. Стара Загора, организиран от КСТ Загора Данс 2005 се завърна новозагорската танцовата формация при Клуб по спортни танци „Яница-Т.А.”

На престижни места се класираха също танцовите двойки: Денислав Калоянов и Ивелина Николаева в клас 13Е, които заеха второ място, а Драгомир Димитров и Златомира Стоянова в клас 15Д - трето място.

През изминалите три седмици състезателите по спортни танци в КСТ „Яница –Т.А.” завоюваха и други награди. На международния турнир Alex Cup 2017, състоял се на 8.4.2017 танцовата ни двойка в клас 13Е Денислав и Ивелина спечелиха четвърто място, а Драгомир и Златомира в клас 15Д заеха осма позиция.

От открития турнир във Велинград на 25 март в клас 13 Е нашите състезатели Денислав Калоянов и Ивелина Николаева се изкачиха на трето място, а Драгомир Димитров и Златомира Стоянова в клас 15 Д на четвърто място.

На 8 април в село Каменово бе изигран поредният футболен турнир за малките населени места. Спортната проява събра любители на футбола от различни краища на новозагорска община и беше уважена от кмета на Община Нова Загора Николай Грозев, народния представител в 44-то Народно събрание Галя Захариева, председателя на ОбС Георги Николов и заместник-кмета Светла Стоянова. Кметът на селото Иванка Димова поздрави всички участници и им пожела успех в надпреварата.

Девет отбора премериха сили в 3 групи по 3 отбора. След жребий, в първата попаднаха тимовете на селата - Каменово, Млекарево, Омарчево. Във втора - Съдиево, Асеновец, Коньово и в трета група – Кортен, Новоселец и Полско Пъдарево.

Правото да се срещнат на финал и полуфинал получиха трите най-добри отбори от всяка група и най-добрият втори отбор (с най-добър резултат) от всички групи. След полуфинала между Омарчево и с. Коньово, с резултат 3:0, се изигра и финалът между отборите на с. Кортен и с. Полско Пъдарево.Той завърши с резултат 4:1, с което крайното класиране придоби следния вид:

1. място – с. Кортен;

2. място – с. Полско Пъдарево;

3. място – с. Омарчево;

4. място – с. Коньово;

5. място – с. Асеновец;

6. място – с. Съдиево

Класираните на първите 5 места отбори получиха футболна топка и „Футзала – правилата на играта” – книга, осигурена от Аматьорска футболна лига към Българския футболен съюз. Наградите връчи проф. д-р Йордан Иванов – вицепрезидент на Аматьорска футболна лига към Българския футболен съюз. От фирма „Рънарс” с президент Милен Иванов предоставиха награди за:

1. Най-добър вратар: Владимир Начков от тима на с. Кортен;

2. Най-полезен играч: Диян Стоянов от тима на с. Коньово;

3. За феърплей: Иван Димитров от тима на с. Омарчево;

4. За най-добър защитник: Пеньо Пенев от тима на с. Полско Пъдарево.

Наградите, осигурени от община Нова Загора, връчи кметът с. Каменово Иванка Димова. Следващият турнир ще се проведе на 22.04.2017 г. (събота) от 9:00 ч. в с. Асеновец. Очакваме с нетърпение всички футболни запалянковци за поредната доза адреналин с любимата игра.