Община Сливен

Пред Мондиал 2010: Англия отнесе Мексико

Мондеал
25.05.2010 / 08:57

Националният тим на Англия започна с категорична победа подготовката си за световните финали в ЮАР през следващия месец. „Трите лъва” се наложиха безпроблемно с 3:1 над Мексико на стадион „Уембли” в Лондон.

Резултата в мача откри бранителят Ледли Кинг, който започна като титуляр за първи път от 2007 година. Защитникът се разписа в 17-ата минута след асистенция на съотборника си в Тотнъм Питър Крауч. Самият Крауч удвои за тима на Фабио Капело в 34-ата минурта, отбелязвайки 21-ия си гол с националната фланелка. Нападателят на Уест Хем Гилермо Франко намали преднината на домакините непосредствено преди почивката, довкарвайки отбитата от Лейтън Бейнс топка.

През второто полувреме в игра се появи централния бранител на Ливърпул Джейми Карагър, който се завръща в националния тим, след няколкогодишно отсъствие. Последният гол за „трите лъва” вкара друг футболист на Ливърпул – Глен Джонсън.

Жалка Португалия срещу Кабо Верде

Националният отбор на Португалия записа нулево равенство срещу Република Кабо Верде в приятелска футболна среща.

Кристиано Роналдо и компания не успяха да отбележат гол срещу островната държава, чието население е малко над 400 хиляди души. Мачът се игра в Португалия и бе част от подготовката на домакините за предстоящото през юни Световно.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев