Община Сливен

Героичен „хикс“ на българите с резервите на ЮАР

Валери Божинов
25.05.2010 / 08:56

Българският национален отбор измъкна 1:1 като гост на домакина на Мондиала ЮАР и макар сънародниците на г-н Мафани да играха в доста експериментален състав, положенията пред направилия пореден силен мач Ники Михайлов отново бяха многобройни като абитуриентки пред фолк клуб.

Попадението за националите ни бе дело на нападателя Валери Божинов, който се разписа в 31-та минута, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. Преди това домакините поведоха с гол на Саябонга Сангуени в 20-та минута. Попадението дойде след изпълнение на корнер, след който българската отбрана не се ориентира добре и нахлулият на скорост състезател на Голдън Ероус се разписа с глава.

Селекционерът на държавния ни тим Станимир Стоилов направи само една промяна в състава, който започна проверката с Белгия (1:2), заменяйки Живко Миланов с Веселин Минев, но през второто полувреме направи множество смени.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев