Община Сливен

Загуба от Белгия в последните минути от мача

Футбол
20.05.2010 / 08:09

Българският национален отбор изпусна да победи Белгия в контролна среща и загуби с 2:1. Това бе и първи двубой на представителния ни тим без отказалия се капитан Димитър Бербатов.

Момчетата на Мъри Стоилов имаха предимство в резултата до 90-ата минута, когато с два бързи гола домакините обърнаха развоя на мача.

Въпреки това страхотен двубой за трикольорите изнесе Ники Михайлов, който даде сериозна заявка за титулярното място.

Двубоят започна по-добре за белгийците, които имаха няколко изгодни положения за гол.

Още в третата минута Живко Миланов фаулира Азер в накзателното поле и реферът Михаел Вайнер отсъди единадесет метров наказателен удар. Белгиецът застана зад топката, но Ники Михайлов хладнокръвно спаси.

В 13-ата минута Лукаку отправи хубав диагонален удар от дъгата пред наказателното поле, но отново стражът на Твенте спаси като прати топката в ъглов удар.

В 26-ата минута имахме чудесна възможност да открием резултата. Живко Миланов центрира по земя към Божинов, който беше заел добра позиция около точката за изпълнение на дузпа, но защитник на домакините изби. Топката попадна в Благо Георгиев, който с плътен удар по земя нацели десния страничен стълб на Жиле.

В 31-ата минута Ивелин Попов откри резултата в полза на България. Манолев напредна по десния фланг, комбинира с Георги Пеев, който пусна по трева успоредно на вратата към Попето, и той от границата на пеналта простреля Жиле.

Белгия натисна в началото на втората част и Лукаку в 54-а минута след центриране от няколко метра не успя да вкара. Бранителите ни с решителни намеси спряха още 2-3 много опасни атаки на домакините. В средата на полувремето двамата треньори направиха редица смени. Рангелов замени Божинов, а Камбуров влезе на мястото на Ивелин Попов в нашия състав.

В 68-а минута Станислав Ангелов за малко да си вкара автогол след неразбирателство с Михайлов при връщането на една топка.

В 72-а пък Бенедеке отблизо би над вратата ни. Три по-късно пък Станислав Ангелов бе лошо ритнат от противников играч при борба за една топка, но въпреки болката успя да продължи срещата.

В 84-а минута Благо Георгиев центрира от корнер към границата на пеналта и намери непокрития Пеев, който отправи страхотен удар от воле, но не успя да уцели рамката на вратата.

В края на срещата белгийците заиграха по-грубо, като най-пострадали от твърдата игра бяха Стилиян Петров и Благо Георгиев.

Двубоят вървеше към победа на България, но в 90-ата минута футболист на домакините бе оставен сам срещу Михайлов и вкара. Имаше съмнения и за засада. В следващата атака след много груба грешка на нашите в центъра на терена Компани след меле пред вратата ни направи обрата пълен - 2:1 за Белгия.

Белгия: Жан-Франсоа Жиле, Валдервелдт, Компани, Ломбердс, Ван Дам, Фертонген, Азар, Дефур, Лукаку, Дюфел, Дембеле

България: Михайлов, Манолев, Иван Иванов, Станислав Ангелов, Миланов, Стилиян Петров, Янков, Пеев, Ивелин Попов, Благой Георгиев, Божинов

Стадион: "Крал Бодуен"/Брюксел

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев