Община Сливен

В Нова Загора се проведе Осмо балканско първенство по планинско бягане

-----------------
09.06.2016 / 16:00

На 8 юни, на територията на община Нова Загора, се проведе Осмото балканско първенство по планинско бягане. Организатори на престижната спортна проява са Българската федерация по лека атлетика и Асоциацията на балканските атлетически федерации, със съдействието на Община Нова Загора. Участие взеха състезатели от Турция, Румъния, Сърбия, Македония и България. Трасето е специално лицензирано за формата на състезанието, с дължина 4.2 км и най-висока точка 550 м надморска височина. Стартът бе даден в 10:00 ч. от девойките старша възраст, които направиха една обиколка на трасето (4.2 км). След оспорвана надпревара първа финишира Зенгин Ясемин от Турция, следвана от Алексия Хечико (Румъния) и Лоредана Визитеу (Румъния).Следващите състезатели бяха юноши старша възраст, които трябваше да преодолеят 8.4 км. С първото място се окичи румънецът Габриел Буларда, за Аталайън Ташин (Турция) остана второто място, а за Ялцин Текин - трето място ( Турция).

При жените най-бърза се оказа Кристиана Гита ( Румъния). Деница Драгомир (Румъния) зае второ място, а Маринела Нинева (България) – третото. Изключително оспорвана бе и надпреварата при мъжете. Трасето от 12.6 км бе преодоляно първо от Каталин Атанасоайей от Румъния. Втори остана турският представител Кан Агиурек Мухамет, а трети - Йонут Зинка от Румъния

Индивидуалните наградите връчи заместник-кметът на община Нова Загора г-н Ивайло Енев. Отборните наградите връчи секретарят на община Нова Загора г-жа Веселина Трънова.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев