Община Сливен

Футбол: „Миньор” удари „Сливен” – 3:1

"Сливен"
23.03.2010 / 08:57

Хитът от есента „Миньор” най-накрая спечели мач през пролетта – 3:1 като гост на „Сливен. Пернишкият тим досега имаше 2 загуби и реми.

„Сливен” изглеждаше по-близо до победата през първото полувреме. Диян Христов вкара от дузпа в 27-та минута след фаулиране на Миранда. В последните 20 минути обаче „Миньор” изкова обрата. Страхотен гол на Пламен Крумов изравни резултата в 71-вата минута. След това се разписа сърбинът Павле Делибашич, а в добавеното време куриозен гол вкара Младен Стоев – центрира от пряк свободен удар и вратарят Георги Караманов изпусна топката в мрежата.

Загубата на „Сливен” бе първата на собствен терен за треньора Драголюб Симонович след 27 мача за първенство. През пролетния сезон домакините имат победа над „Монтана” (1:0), реми с „Черно море” (0:0) и служебни 3 точки от извадения от елита „Ботев”.

„Да спрем първенството, да си оправим стадионите и напролет да почнем начисто по система пролет-есен”, предложи вицепрезидентът на БФС Йордан Лечков. И коментира конкретно скандалите от мача „Локо” (Мз) – ЦСКА:

„Всички сме виновни за това, което се случи там – президентите на клубове, МВР, треньори, футболисти и фенове. Вместо да се веселим на мачовете, вижте какво става…”

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев