Община Сливен

Бразилия съсече Колумбия и отиде на полуфинал. Кои са мачовете днес

------------------------------
05.07.2014 / 10:08

Бразилия се класира на полуфинал на Световното първенство след победа с 2:1 над Колумбия. „Селесао" най-накрая показа малко повече от големия си потенциал, а героите тази вечер във Фурталеза бяха двамата централни защитници Тиаго Силва и Давид Луис. За отбора на Колумбия, който си спечели много симпатии от началото на турнира, се разписа Хамес Родригес от дузпа.

Бразилия направи много добро първо полувреме и още в 7-та минута откри резултата. Капитанът на тима Тиаго Силва засече центриране на Неймар от ъглов удар и откри резултата. Защитникът обаче ще пропусне полуфинала, тъй като през второто полувреме си изкара жълт картон и ще бъде наказан за мача с Германия. Неймар пък стана първият бразилец, отговорен за 5 гола на тима си на световни финали след Роналдо (8 гола) през 2002 година. Нападателят има дотук 4 попадения и 1 асистенция.

Колумбия пробва бързо да се върне в мача, но силен удар на Хуан Куадрадо мина на сантиметри от гредата. Голямата звезда на тима Хамес Родригес пък хвърли много енергия и нерви, но като цяло играта на „Лос Кафетерос" през първото полувреме не вървеше. За сметка на това Бразилия играеше...като Бразилия. Неймар и компания създадоха поне още 3 чисти положения, но Хълк изпусна две от тях, а шанс пред гола нямаха още Неймар и Фред.

Така за първи път от началото на първенството Колумбия изоставаше в резултата, но пък „Лос Кафетерос" бяха вкарали 10 от последните си 13 гола на световно първенство през второто полувреме. Статистиката показваше още, че Бразилия има само една загуба на световни финали, след като води на почивката. Единственият подобен случай бе именно на четвъртфинала в ЮАР преди четири години, когато Холандия направи пълен обрат от 0:1 до 2:1.

След почивката Бразилия опита да приспи играта, въпреки няколко добри атаки в началото на второто полувреме. За сметка на това в 66-та минута гол на Марио Йепес беше отменен заради засада. Само три минути по-късно Давид Луис вкара страхотен гол от близо 30 метра. Най-скъпият защитник в света, който преди Мондиала премина срещу 50 млн. паунда в ПСЖ, стреля топовно от фаул и прати топката в мрежата на Давид Оспина за втори път в мача.

Опитният треньор на Колумбия Хосе Пекерман сякаш имаше решение на изглеждащата невъзможна за решение задача. Аржентинецът пусна в игра Карлос Бака, който дебютира в турнира. Нападателят на Севиля раздвижи атаката на тима си и в 79-та минута изработи дузпа. Бака се възползва от хитър пас на Хамес Родригес и предизвика Жулио Сезар да го фаулира. Родригес вкара без проблеми дузпата и намали на 1:2. Това бе шести гол за 22-годишния плеймейкър от началото на турнира, с който той продължава да е лидер при топ стрелците. Освен това съотборникът на Димитър Бербатов от Монако стана първият играч след Роналдо (8) от 2002 година, вкарал 6 гола.

След попадението Колумбия натисна. Малко след това удар с глава на Бака мина встрани от гредата. Натискът на „Лос Кафетерос" продължи, но Бразилия успя да задържи крехката си преднина. Голямата звезда на тима Неймар пък напусна на носилка терена, след като се сблъска с Камило Сунига.

В крайна сметка след края на 5-минутното продължение Бразилия триумфираше. „Селесао" се класира на полуфинал за първи път от 2002 година, когато стана световен шампион за пети път в историята си. За колумбийците пък разочарованието. Давид Силва и Дани Алвеш дълго време утешаваха разплакания Хамес Родригес.

Така във вторник от 23,00 часа българско време Бразилия ще спори за място на финала срещу Германия. Мачът е на стадион „Минейрао" в Бело Оризонте.

Тази вечер от 19 часа ще играят Аржентина - Белгия, а от 23 часа излизат Холандия - Коста Рика. "Всеки ден"

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев