Община Сливен

"Мондиал 2014": Холандия помете Испания. Кои мачове ще гледаме довечера

--------------------------------------
14.06.2014 / 09:44

Холандия буквално пусна кръв на Испания с драматична победа в първия си мач на Световното първенство в Бразилия. „Лалетата" размазаха противника си с унизителното 5:1. Така тимът от „ниската земя" си върна тъпкано за загуба на финала на световното първенство преди 4 години в Южна Африка.

Нидерландците разбиха звездите на Примера дивисион в първия мач от група "В", като изпуснаха поне още пет чисти гола, а веднъж удариха и греда.

Още в 8-ата минута след чудесен извеждащ пас на Ариен Робен Уесли Снайдер излезе сам срещу вратаря на Испания Икер Касияс, но не можа да прати топката в мрежата. Световните шампиони поведоха в 27-ата мин. с дузпа.

Чаби Алонсо бе точен от бялата точка. Защитникът се хлъзна по тревата Стефан де Врей, закачи леко по крака Диего Коста и натурализираният испанец падна в наказателното поле.

Минута преди края на първото полувреме Робин ван Перси отбеляза фантастичен гол. Нападателят на „Манчестър Юнайтед" бе изведен по уникален начин с дълъг пас от Дейли Блинд сам срещу Касияс и с лятащ плонж с глава прехвърли вратаря.

В 52-ата мин Ариен Робен в познатия си стил надбяга няколко защитници на Испания и обърна резултата. В 65-ата мин Стефан де Врей отбеляза третото попадение за холандците, като миг преди това Ван Перси извърши нарушение срещу Касияс, което не бе маркирано от рефера. После Касияс сбърка детински и Ван Перси покачи на 1:4. В 80-ата мин. отново Робен довърши световните шампиони с крайното 5:1.

Тази вечер играят от 19 часа Колумбия - Гърция и от 22 часа Уругвай - Коста Рика