Община Сливен

Стилиян Петров на среща с принц Уилям. "Лудогорец" помля ПСВ Айндховен

---------------------------------
29.11.2013 / 09:11

Бившият капитан на националния ни отбор Стилиян Петров бе един от 600-те избрани гости на галата "Бяла зима", която се провежда всяка година под патронажа на английския принц Уилям, дук на Кеймбридж и наследник на короната след баща си Чарлз.

Бляскавото събитие се състоя в лондонския дворец "Кенсингтън", където живеят принца и съпругата му Кейт Мидълтън. Тя обаче не присъства на събитието, за да се грижи за бебето им Джордж, което е само на няколко месеца.

Галата е с благотворителна цел, като този път парите бяха събрани за новата фондация "Сентърпойнт", която се грижи за млади бездомници в английската столица.

Принцът никога не е крил пристрастията си към "Астън Вила", където приключи кариерата на Стилиян Петров.

Той избрал тима от Бирмингам, защото градът бил точно в средата на Великобритания и така нямало да му се сърдят, че има пристрастия към някоя част от държавата. Това го заявил на баща си още като бил на 5 години.

Заради това един от първите подаръци на сина му Джордж бе екип на "Астън Вила" с №1.

Принц Уилям харесвал много Стилиян Петров и Кристиян Бентеке и заради това ги поканил на бала в Лондон.

Престолонаследникът много се зарадвал на Стилиян, когото специално поздрави сред другите елитни гости, пише „24 часа".

Следващата благотворителна вечеря на Стилиян е след две седмици. Всеки момент ще стартира и фондацията му. Всичко се забави заради изработката на силиконовите гривни, които ще се продават. Очаква се догодина те да дойдат и в България, като ще бъдат надписани на кирилица.

Лудогорец разгроми за втори път ПСВ Айндховен в група "Б" на Лига Европа. На стадион "Васил Левски" пред около 5000 зрители възпитаниците на Стойчо Стоев победиха холандския тим с 2:0. С тази победа "орлите" събраха актив от 13 точки и спечелиха безапелационно битката за върха в групата.

Роман Безяк се превърна в герой за българския шампион. Словенският голмайстор вкара и двете попадения, разписвайки се в 38-ата и 79-ата минути.

След равностойни първи минути на срещата, гостите създадоха първата по-сериозна опасност пред българската врата, но за радост ударът на Делай премина над вратата на Стоянов.

Последваха няколко опасни атаки за българския тим, но ударите на Мисиджан и Златински не попаднаха в целта. След 30-та минута холандският отбор създаде две опасни атаки по дясното крило, но в решителните мигове стражът на "орлите" Владислав Стоянов показа висока класа и успя да предотврати гол в собствената си врата.

В 38-та минута Безяк получи топката на границата на наказателното поле, напредна и с няколко финта елиминира съпротивата на защитата на ПСВ Айндховен. С премерен шут той откри резултата, не и без помощта на Ариас. До края на първата част "орлите" имаха нова възможност за гол, но удар на Златински мина на сантиметри от страничния стълб на Зут.

През втората част гостите започнаха по-активно, но това позволи на бързите футболисти на Лудогорец да контраатакуват опасно. Така се стигна до 55-та минута, когато гостите останаха с 10 души на терена. Безяк открадна топката в центъра на терена от Брума, който го фаулира умишлено и получи втори жълт, респективно червен картон.

След това разградчани засилиха своите атаки към вратата на холандския тим, но в завършващата фаза на атаката липсваше точен голов удар. След много пропуски логичното все пак се случи в 79-та минута. Марселиньо намери Кайсара на десния фланг, той навлезе в наказателното поле на гостите и върна към точката за дузпата към Роман Безяк, който с премерен удар наказа Зут за 2:0. До края на мача разградчани продължиха да владеят положението на терена и показа своята класа срещу именития си съперник.

С тази победа Лудогорец е недостижим на върха с 13 точки, следван на цели 5 от ПСВ Айндховен, който остава със 7 пункта. След победата си с 2:1 над Динамо Загреб, украинският Черноморец също събра актив от 7 точки и ще спори за второто място в групата. На последното място с 1 точка остана сръбския клуб.

Така на 16 декември, когато е жребият за елиминационната фаза на турнира, Лудогорец ще има шанса да бъде сред поставените отбои и да изтегли по-лесен съперник.

Освен престижната първа позиция в групата, Лудогорец ще прибави и стабилен финансов бонус в размер на 600 000 евро, 200 хиляди за победата над ПСВ Айндховен и 400 хиляди за крайния триумф в групата.

Copyright © 2008-2017 Агенция "СЕДМИЦА" - Сливен | RSS емисия | Статистика | Статистика

Изграден от Sliven.NET | Дизайн от Анна Вълева | Програмиране и SEO от Христо Друмев